e-b4b.pl

Blog tematyczny o IT, Elektronice i Biznesie

ITPoradnik

Ranking laptopów do 3000zł

Ranking laptopów do 3000zł

Zakup laptopa, który jednocześnie nie będzie drogi, a pozwoli nam swobodnie pracować, oglądać ulubione filmy i czasem w coś pograć, to nie lada wyzwanie. Oczekujemy bowiem od sprzętu niezawodności, mobilności i płynnego działania. Warto zwrócić uwagę na poszczególne podzespoły takie jak Pamięć RAM, procesor czy dysk SSD, o których więcej możecie przeczytać tutaj. Zatem, czy da się kupić tani i dobry laptop? Odpowiedź znajdziesz w naszym ranking.

Nasz ranking laptopów do 3000zł, będzie składał się z najpopularniejszych i najciekawszych naszym zdaniem propozycji. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie laptop numer 1 w rankingu będzie dla ciebie idealny. Zatem nie sugeruj się kolejnością w naszym rankingu laptopów.

Acer Aspire 5 A515-45-R68G

Pierwszy laptop w naszym zestawieniu jest laptop Acer z serii Aspire. Znajdziemy w nim sześciordzeniowy procesor o taktowaniu 2.1-4.0GHz, pamięć RAM 16GB oraz dysk SSD o pojemności 512GB. Parametry tego laptopa pozwolą na wydajną pracę i grę w większość tytułów. Choć cena tego laptopa łapie się na granicy założonego budżetu, to jednak zdecydowaliśmy się go dodać do naszego rankingu laptopów.

Lenovo ideapad 3

Ranking laptopów do 3000zł uzupełniamy laptopami firmy Lenovo z serii ideapad 3. Tutaj nie podajemy jednego dokładnego modelu, a to dlatego że mamy możliwość wybrania podobnych modeli o różnych przekątnych ekranu od 14 do 17,3″. Natomiast, w środku znajdziemy procesor AMD Ryzen 3 3250U o taktowaniu 2.6-3.5GHz, pamięć RAM 4GB, z możliwością rozszerzenia do 12GB i dysk SSD 256GB lub 512GB. W zależności od wybranej pojemności dysku i przekątnej ekranu, ceny tych laptopów będą się nie znacznie różnić, jednak oscylować będą w graniach 2000-2500zł. To zdecydowanie propozycja dla użytkowników ceniących sobie mobilność i solidność. Dobrze sprawdzi się przy pracy w arkuszach kalkulacyjnych, przeglądarce internetowej i przy odpisywaniu na maile. Po pracy spokojnie będziemy mogli na nim oglądnąć nasz ulubiony film lub serial.

HP 15s-eq1112nw

Trzecią propozycją w naszym rankingu jest laptop HP. Na pokładzie tego laptopa znajdziemy ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen 7 4700U. Pamięć RAM 8GB i dysk SSD o pojemności 512GB. Propozycja ta jest idealna jeśli chodzi o stosunek ceny, do użytych podzespołów. Sprawdzi się idealnie w pracy biurowej i domowej rozrywce przy filmie lub grach. Warto jednak zaznaczyć, że część sklepów oferuje ten sprzęt bez systemu operacyjnego. Jeśli nie posiadamy licencji na Windowsa, a nie mamy doświadczenia w korzystaniu z darmowego Linuxa, to musimy do zakupu doliczyć kilkaset złotych na zakup systemu operacyjnego.

Ranking laptopów do 3000zł – podsumowanie

Wybraliśmy 3 propozycje, które są naszym zdaniem najciekawsze. Jednak rynek laptopów z średniej półki jest bogaty. Na podstawie naszego rankingu, możecie wybrać inny sprzęt o podobnej specyfikacji i funkcjonalności. Życzymy udanych wyborów!

Udostępnij