e-b4b.pl

Blog tematyczny o IT, Elektronice i Biznesie

MultimediaSprzęt

Jaki laptop dla gracza wybrać?

Jaki laptop dla gracza wybrać?

Jeszcze kilka lat temu ludzie, którzy zawodowo bądź też hobbystycznie grali w gry, zdecydowanie wybierali sprzęt stacjonarny. Na szczęście coraz więcej firm decyduje się na tworzenie laptopów dla gracza, które osiągają takie wartości sprzętowe, które pozwalają grać w najnowsze gry. Laptop do gier zapewnia mobilność i rozrywkę na najwyższym poziomie. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Jak wybrać laptop gamingowy?

Kupując laptop dla gracza, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą miały wpływ na płynność i jakość rozgrywki. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, w jaką kartę graficzną i procesor wyposażone jest urządzenie. Odpowiednia karta przy wspomaganiu właściwego procesora zagwarantuje granie nawet w najnowsze gry. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w ostatnich miesiącach ceny sprzętu elektronicznego znacznie poszły do góry, dlatego poszukując najlepszych kart graficznych i sprawnych procesorów, trzeba przygotować się na dość wysoki wydatek.

Bardzo ważne jest to, by oba te komponenty były wysokiej jakości. Połączenie wysokiej klasy procesora i słabej karty graficznej – bądź też na odwrót – może wręcz uniemożliwić granie.

Jaką matrycę powinien mieć laptop?

Jeśli chodzi o laptop gamingowy, to odpowiednia matryca również jest nie bez znaczenia. Jeśli będzie ona wysokiej jakości, to nie będzie męczyła wzroku nawet przy długim czasie grania i pozwoli w pełni docenić efekty graficzne dostarczane przez grę. Laptopy do gier najczęściej posiadają błyszczącą matrycę, której przekątna zazwyczaj jest większa niż 15 cali. Zbyt mały ekran jest bardzo obciążający dla wzroku gracza.

Warto także zwrócić uwagę na matryce full HD bądź też 4K ultra HD. Niemniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są one bardzo obciążające dla karty graficznej. Przy sprzęcie gorszej jakości mogą one wręcz powodować problemy z płynnością gry, a nawet uniemożliwić rozgrywkę.

Klawiatura i myszka do laptopa

Pomimo tego, że laptop do gier zawsze wyposażony jest we własną klawiaturę, to jednak większość graczy decyduje się na zakup specjalnych, gamingowych klawiatur. Posiadają one dodatkowe funkcjonalności, które ułatwiają rozgrywkę. Do takich należą na przykład podświetlane przyciski, a także ich specjalny układ. Klawiatury dla graczy bardzo często są odporne na zalanie i posiadają dodatkowe przyciski.

Kolejnym elementem wyposażenia, na jaki bardzo często zwracają uwagę gracze, jest odpowiednia myszka. Musi być ona bardzo wytrzymała, tak by bez problemu znieść dużą ilość kliknięć podczas rozgrywki. Nie bez znaczenia jest również jej precyzyjność oraz ergonomiczność.

Gracze, którzy chcą czerpać z rozrywki pełną przyjemność, zawsze zwracają uwagę na wysoką jakość dźwięku. Najlepszym rozwiązaniem jest dla nich zakupienie osobnych słuchawek. Dla wielu osób muzyka w grze jest bardzo istotna – równie ważna co grafika. Trzeba przygotować się na to, że zakup słuchawek wysokiej klasy to dość wysoki wydatek, który jednak pozwoli docenić w pełni muzykę płynącą z gry.

Udostępnij