e-b4b.pl

Blog tematyczny o IT, Elektronice i Biznesie

Multimedia

Internet radiowy – oferty

Internet radiowy – oferty

Internet radiowy to przesył danych sieci internetowej, który dociera do klienta przez fale radiowe. Zakres częstotliwości tych danych wynosi od 2.4 do 5 GHz. Sygnał ten jest wysyłany cyfrowo, więc do jego odbioru potrzebne jest odpowiednie urządzenie, router. Internet radiowy powstał w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku i od samego początku zyskał wielu zwolenników.

Internet radiowy

Za Internetem radiowym przemawia fakt, że można mieć do niego dostęp wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia Internetu kablowego. Początkowo Internet radiowy działał w częstotliwości 2.4 GHz, jednak rozwój technologii pozwolił na osiągnięcie nawet 5GHz. Jest to duży przeskok technologiczny. W praktyce tzw. 5G jest znacznie szybsze i wydajniejsze od staromodnego 2.4GHz. Jego działanie jest niezwykle proste. Przesyła on fale radiowe między nadajnikiem a urządzeniem odbierającym sygnał. Należy podkreślić, że sygnał ten dociera od razu do klienta bez angażowania wielu urządzeń czy operatora. Prędkość łącza zależy od wielu czynników, np. od wybranej oferty klienta lub odległości od nadajnika.

Sprawdź również czym jest lokata strukturyzowana

internet radiowy

U kogo sprawdzi się Internet radiowy?

W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu ma niemal każdy. Wiele miejscowości jest uzbrojonych w światłowód (to zdecydowanie szybszy Internet). Istnieją jednak obszary, w których jedynym rozwiązaniem jest Internet radiowy. Stosunkowo tani i z dobrym zasięgiem na pewno zadowoli zwykłego użytkownika. Największą zaletą Internetu radiowego jest jego dostępność w słabo skomunikowanych miejscach, na przykład w oddalonej od miasta miejscowości. Sieć radiowa może być bardzo prosto rozbudowana. Można przyłączyć inne komputery lub urządzenia bez dodatkowych opłat.

Przewagą Internetu radiowego nad Internetem mobilnym jest brak ograniczeń przesyłu danych

Oznacza to, że możemy korzystać z Internetu radiowego ile chcemy. Nie ponosimy dodatkowych kosztów za przekroczenie limitu transferu danych. Internet mobilny ma swoje pakiety z określoną ilością przesyłu danych. Jeśli go przekroczymy możemy albo dokupić następny pakiet lub nie mieć Internetu. Internet radiowy ma dobry zasięg, ale jest zależny od warunków atmosferycznych. Jeżeli mielibyśmy jakieś problemy z nim, to w sklepach internetowych możemy zakupić do naszego domu tzw. ulepszacze zasięgu. W przypadku, gdy nasz router nie wysyła fal radiowych na cały dom, możemy zakupić takie urządzenie. Poprawi on znacznie zasięg.

Co zrobić by mieć Internet radiowy? Internet radiowy oferty

Musimy mieć odpowiedni sprzęt i infrastrukturę. Potrzebujemy odbiornik i router. Następnie, wybieramy operatora i decydujemy się u niego na konkretną ofertę. Po podpisaniu umowy i podłączeniu możemy w pełni korzystać z Internetu. Słabą stroną Internetu radiowego jest duża wrażliwość sygnału na warunki atmosferyczne czy ukształtowanie terenu. Deszcz, burze czy porywisty wiatr mogą zakłócać działanie. Jeżeli jesteś zainteresowany/ a kupnem Internetu radiowego, to musisz szukać ciekawych ofert np przez internet.

Przeczytaj również https://e-b4b.pl/na-czym-polega-leasing-komputerow/

Udostępnij