e-b4b.pl

Blog tematyczny o IT, Elektronice i Biznesie

ElektronikaSprzęt

Jakie są rodzaje myszek komputerowych?

Jakie są rodzaje myszek komputerowych?

Ciężko wyobrazić sobie użytkowanie komputera bez odpowiedniej myszy. Każda osoba pracująca z komputerem, niezależnie od tego czy jest programistą, sekretarką czy też miłośnikiem gier musi mieć dobrze działającą mysz komputerową.

Do czego służy mysz komputeorwa?

Warto zaznaczyć, że mysz jest niezbędnym akcesorium komputerowym, bez którego obsługa sprzętu byłaby bardzo utrudniona. Kiedyś używano myszek, które działały na zasadzie specjalnego mechanizmu z kulką, jednakże zostały one wyparte przez nowsze rozwiązania. Obecnie nie da się kupić nowej myszy wyposażonej w kulkę. Na rynku królują teraz myszki optyczne oraz myszki laserowa. Cechuje je niezwykła precyzja działania. Warto zaznaczyć, że takie myszki są wzbogacone o dodatkowe funkcje czy też przyciski. Myszy laserowe to naprawdę zaawansowane urządzenia, dzięki którym obsługa komputera jest niezwykle wygodna. Ceny takich produktów są różne i mogą sięgać nawet do kilku tysięcy złotych. Użytkownik, który kupił takie urządzenie ma pewność, że korzysta z gadżetu, który umożliwia precyzyjne poruszanie się kursorem po ekranie monitora. Najczęściej myszki dzieli się pod względem sposobu działania oraz tego jak podpinane są one do komputera. Mogą więc to być myszki bezprzewodowe oraz takie, które wymagają kabla.

Rodzaje myszek komputerowych

Myszki tak jak zostało to wspomniane wyżej różnią się mechanizmem. Najczęściej wykorzystuje się technologię laserową oraz optyczną.
Myszy optyczne, to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które opiera się na zainstalowanej wewnątrz urządzenia diodzie LED, która oświetla powierzchnię np. podkładkę czy biurko. Dzięki temu może ona wysłać zwrotną informację do komputera o tym gdzie powinien znaleźć się kursor. Mysz optyczna to rozwiązanie, które na dobre wyparło rozwiązanie mechaniczne. Co więcej tego typu produkty cechuje również wysoki poziom precyzji oraz wyjątkowo duży komfort obsługi.
Co więcej tego typu myszki używać można na każdej powierzchni, dzięki temu nie ma konieczności kupowania specjalnych podkładek tak jak miało to miejsce w przypadku myszek mechanicznych.
Drugim rodzajem myszy komputerowych, które są coraz chętniej kupowane przez użytkowników komputerów osobistych i laptopów są urządzenia laserowe. Łatwo się domyślić, że myszka taka wykorzystuje laser, który zwiększą precyzję działania. Jest to rozwiązanie, które działa dokładniej niż w przypadku myszek laserowych. Cechują je duże wartości DPI, czyli rozdzielczość, która ma duży wpływ na czułość akcesorium co przekłada się na precyzję ruchów. Oba rodzaje myszek mogą być połączone bezprzewodowo oraz przewodowo. Zależy to od wybranego modelu myszki. Jeśli jest się fanem tradycyjnych rozwiązań to warto wybrać myszkę na kablu. Myszy bezprzewodowe wybierane są przez użytkowników, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu. Warto mieć na uwadze to, że taka mysz do swojego działania potrzebuje akumulatorów. Bez nich jest to urządzenie kompletnie bezużyteczne. Należy więc zakupić odpowiednie baterie i urządzenie ładujące.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *