e-b4b.pl

Blog tematyczny o IT, Elektronice i Biznesie

ElektronikaPoradnik

Najlepsza drukarka do domu

Najlepsza drukarka do domu

Jak wiadomo drukarka to sprzęt, z którego korzystać mogą wszyscy domownicy. Warto więc dokonać przemyślanego zakupu, po to aby pozyskać urządzenie działające przez lata. Jaką drukarkę wybrać?

Rodzaje drukarek

Na wstępie należy zaznaczyć, że tego typu urządzenia dzieli się ze względu na sposób drukowania. Jak wiadomo drukarki atramentowe lepiej sprawdzają się jako urządzenia biurowe, które drukować ma tylko w odcieniach czerni i bieli. Drukarki atramentowe najlepiej sprawdzają się do drukowania kolorowych grafik oraz zdjęć. Warto nadmienić, że istnieje również trzeci rodzaj drukarek czyli urządzenia żelowe, które zamiast normalnego tuszu wyposażone są w specjalny żel, którego główną zaletą jest to, że jest bardzo oszczędny oraz co najważniejsze nie rozmazuje się on na wydrukach, co często jest problemem w przypadku drukarek atramentowych. Co więcej żel to substancja, która nie wsiąka w papier przez co szybciej może wyschnąć. Drukarki, które znaleźć można w sklepach coraz częściej wykorzystują to rozwiązanie.
Warto mieć na uwadze to że zakup takiego urządzenia wiąże się z wyższymi kosztami niż w przypadku drukarek atramentowych czy laserowych. Drukarka do laptopa nie różni się niczym niż ta, którą podpina się do komputera stacjonarnego.

Jaka drukarka do domu?

Do domu gdzie drukuje się niewiele, najlepiej jest wybrać drukarkę, która opiera się na atramencie. Jeśli jednak drukuje się więcej, ponieważ dzieci lub rodzice potrzebują wydruków do szkoły i pracy to lepiej jest wybrać drukarkę laserową, która pozwoli na oszczędne drukowanie nawet kilkunastu stron dziennie. Jak wiadomo drukarki laserowe działają szybciej przy jednocześnie niższym koszcie eksploatacji. Jeśli nie chce się drukować w domu kolorowych grafik oraz zdjęć, a niższy koszt eksploatacji jest ważny to drukarka laserowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Co ciekawe w przypadku drukarek atramentowych, niektóre modele pozwalają uzupełniać tusz za pomocą specjalnego osprzętu, dzięki temu można drukować jedną stronę za dosłownie kilka groszy.

Drukowanie w kolorze czy monochromatyczne

Wybór drukarki laserowej oznacza, że drukować będzie można tylko w czerni i bieli. Oczywiście można również kupić drukarkę laserową, która pozwala wykonać wydruki w kolorze, jednakże koszt takiego sprzętu jest niezwykle duży i niepotrzebny jeśli chodzi o domowe warunki. Drukowanie w kolorze możliwe jest dzięki drukarce atramentowej, która jak wiadomo wymaga do działania odpowiedniego kartridża.
Tania drukarka to często urządzenie w bardzo promocyjnej cenie. Decydując się na takie urządzenie należy liczyć się z tym, że koszt kompletu tuszów może przekraczać koszt zakupu nowego urządzenia.
W domowym zaciszu, najlepiej sprawdzi się urządzenie uniwersalne, które pozwala drukować w niskiej cenie. Dzięki takiemu sprzętowi możliwe jest drukowanie wyraźnego tekstu oraz kolorowych dokumentów takich jak grafiki czy zdjęcia. Jeśli chce się drukować tylko w czerni to lepiej jest wybrać urządzenie laserowe, które wyróżniają niskie koszty eksploatacji.

Udostępnij