e-b4b.pl

Blog tematyczny o IT, Elektronice i Biznesie

BiznesPoradnik

Laptopy biznesowe ranking 2021

Laptopy biznesowe ranking 2021

W obecnych czasach biznes przenosi się do sieci. Rośnie branża e-commerce, a większość kontaktów z klientami czy choćby z urzędami odbywa się przez Internet. Chcąc nadążyć za trendami wielu pracodawców zaczyna inwestować w sprzęt IT do swojej firmy. Czasem też pracownicy sami dla siebie inwestują w nowy sprzęt, aby zapewnić sobie komfort pracy zdalnej lub hybrydowej. Najczęściej, właśnie ze względu na mobilność, decydujemy się na laptopy. Sprawdź, jakie laptopy biznesowe są polecany w 2021 roku.

Jakie cechy powinny mieć laptopy biznesowe?

Podstawowe cechy

Decydując się na zakup laptopa biznesowego często mamy na uwadze to, że nasz sprzęt często będzie podróżował razem z nami. Dlatego dla wielu kluczowym czynnikiem będzie wydajna bateria i niska waga laptopa. Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest obudowa. Najlepiej wybrać taką, która została wykonana z aluminium, karbonu lub włókna węglowego. Dzięki temu mamy większą szansę na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych.

Procesor, pamięć RAM i dysk twardy.

Kolejnymi elementami, bez których nie może obejść się solidny laptop biznesowy są jego podzespoły. Tu wiele będzie zależeć od tego jaki charakter pracy wykonujemy. Jeśli nasza praca opiera się głównie na kontakcie z klientami i analizie tabelek, to nie potrzebuje sprzętu z mocnymi procesorem czy duża ilością pamięci RAM. Natomiast, jeśli nasza praca wiąże się z używaniem specjalistycznych programów, to nasz laptop biznesowy musi zapewnić możliwość ich uruchomienia i płynnego działania. Obecnie w większości laptopów znajdziemy szybkie dyski SSD, których pojemność zależy od naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Laptopy biznesowe ranking 2021

Przejdźmy zatem do kluczowej kwestii, której dotyczy nasz wpis. Postaramy się kierować zasadą dla każdego coś dobrego i przedstawić propozycje dla tych mniej i bardziej wymagających. Kolejność w naszym zestawieniu jest przypadkowa. Zatem, jaki laptop biznesowy wybrać?

Lenovo V14 IIL 14″

Pierwszą propozycją jest laptop, który z pewnością możemy zaliczyć do propozycji dla ludzi mobilnych. Lenovo V14 IIL jest wyposażony w 14″ ekran. Jego waga to 1,6kg. Znajdziemy w nim procesor IntelCore i5 10 gen i 8GB pamięci RAM. Znajdziemy w nim dysk SSD o pojemności 256GB. Wszystko to pozwoli nam na komfortową pracę biurową, odbieranie maili, używanie arkuszy kalkulacyjnych itp.

Dell Inspiron 5505 Ryzen 5

Kolejny w naszym zestawieniu jest laptop firmy Dell. Posiada 16GB pamięci RAM oraz procesor AMD Ryzen 5 4500U. Wyposażony jest także w ekran matowy o przekątnej 15,6″ w technologii LED. Jego specyfikacja i waga (1.65kg) sprawia, że laptop ten nada się dla użytkowników mobilnych i tych, którzy większość czasu pracują tylko w biurze lub tylko w domu. Laptop ten, dzięki zastosowaniu technologii Dell Cinema, zapewni idealną rozrywkę podczas oglądania filmów i seriali.

HP Spectre x360

W tym laptopie HP znajdziemy ciekawe rozwiązanie, które może być dla wielu przydatne w biznesie. Konstrukcja tego laptopa pozwala na obracanie go o 360o. Dzięki temu w komfortowy sposób możemy pracować w biurze, w pociągu, w kawiarni czy podczas prezentacji u klienta. W zestawie otrzymamy również rysik, który idealnie sprawdzi się przy pracy w trybie tabletu. W środku tego laptopa biznesowego znajdziemy procesor Intel Core i7 o taktowaniu 2,8-4,7GHz, 16GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 1TB. Również w laptopie tym znajdziemy czytnik linii papilarnych, filtr prywatności oraz przycisk wyłączenia kamery i mikrofonu, co pozwoli zadbać o bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Apple MacBook Pro 13.3”

Dla posiadaczy produktów spod znaku nadgryzionego jabłka, idealnym laptopem będzie MacBook Pro. Na jego pokładzie znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Apple M1 oraz 8 lub 16GB. W zależności od potrzeb możemy wybrać dysk SSD o pojemności od 256GB do 2000GB. MacBook pro z system MacOS pozwala na długą pracę na baterii. Przy oszczędnym trybie możemy pracować do 20 godzin.

DELL XPS 9300 13.4″

Kolejna propozycja firmy Dell. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z droższym sprzętem, którego możliwości są jednak większe. Laptop został wyposażony w procesor Intel Core i7 o taktowaniu 1.3-3.9GHz, 16GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 1000GB. Przekątna ekranu to 13,3″, a waga to 1,2kg, idealnie zatem sprawdzi się w pracy mobilnej. Wielu użytkownikom może spodobać się prosty design i smukłość tego laptopa, choć wiadomo, że wygląd do kwestia gustu.

Udostępnij