e-b4b.pl

Blog tematyczny o IT, Elektronice i Biznesie

ElektronikaPoradnik

Jak wybrać drukarkę laserową monochromatyczną?

Jak wybrać drukarkę laserową monochromatyczną?

Drukarka to urządzenie, które znajduje się już praktycznie w każdym domu. Na rynku dostępne są drukarki atramentowe i laserowe. Większość osób używa tych pierwszych, aczkolwiek drukarki laserowe stają się coraz popularniejsze do użytku domowego. Dzieje się tak dlatego, iż koszty eksploatacyjne są naprawdę niskie w porównaniu z drukarką atramentową.

Drukarka laserowa czarno-biała

Bardzo wielu osobom zakup drukarki laserowej kojarzy się z dużym kosztem. Oczywiście są one nieco droższe od drukarek atramentowych. Jednak warto zainwestować większą kwotę na początek, aby później drukować stosy dokumentów za grosze.

Idealnym rozwiązaniem jest wybór drukarki monochromatycznej. Drukarka laserowa monochromatyczna to nic innego jak drukarka czarno-biała. Świetnie nadaje się do domu lub biura, gdzie drukowane są dokumenty i nie jest potrzebny wydruk kolorowy. Koszty eksploatacyjne takiego urządzenia są naprawdę bardzo niskie, a drukarka działa przez długi czas bezawaryjnie i szybko drukuje. Dodatkowym atutem drukarki laserowej jest także fakt, że przy dłuższym zastoju nie zaschną tusze, jak to się czasami zdarza w drukarkach atramentowych.

Jak wybrać drukarkę laserową czarno-białą?

Drukarka laserowa czarno biała przede wszystkim musi posiadać odpowiednie funkcje, które ułatwią pracę. Jeśli drukarka ma dodatkowo kopiować i skanować, to należy wybrać model, który takie możliwości oferuje. Drukarki laserowe monochromatyczne są zazwyczaj tańsze niż kolorowe. Ale jeśli nie drukuje się zdjęć czy innych plików w kolorze, to taki wybór jest najlepszy i bardzo atrakcyjny cenowo.

Podczas zakupu drukarki należy dokładnie zapoznać się z kosztami eksploatacyjnymi. Czasami zakup drukarki jest bardzo niski, ale później trzeba ponosić wysokie koszty wydruku. Dlatego jest to parametr, który musi być dokładnie przemyślany i przeanalizowany.

Drukarka laserowa do biura i do domu

Drukarka laserowa idealnie sprawdzi się w warunkach domowych i biurowych. Kupując urządzenie do domu, warto wybrać takie, które posiada łączność bezprzewodową. Jest to znaczne ułatwienie, a dodatkowo jest możliwość drukowania z dowolnego komputera, który znajduje się w domu. Nie trzeba podłączać kabla, a drukarka może stać w innym pomieszczeniu. Do domu warto wybrać drukarkę o wysokiej rozdzielczości.

Drukarka laserowa w biurze jest zawsze częściej używana niż w domu. Dlatego wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na szybkość jego działania. Jest to istotny parametr, który pozwoli zaoszczędzić dużo czasu. W biurze przyda się także urządzenie wielofunkcyjne, czyli drukarka, skaner i ksero w jednym. Oczywiście należy dokładnie zapoznać się z ceną tonerów. Aby oszacować koszt wydruku, wystarczy sprawdzić cenę tonera w sklepie i podzielić ją na szacowaną ilość stron, które można z jego pomocą wydrukować. Niskie koszty eksploatacyjne to priorytet dla każdej firmy, bo przecież w firmie chodzi o to, aby zarabiać, a nie wydawać. Jedno jest pewne – drukarka laserowa to najlepszy wybór, który pozwala tanio drukować.

Udostępnij