Bardzo dużo osób zastanawia się, czym jest protokół IP. Warto dowiedzieć się, czym on jest i co oznacza ping portu.
Protokół IP
Okazuje się, że protokół internetowy jest protokołem komunikacyjnym warstwy internet w standardowym modelu TCP/IP. Co istotne, odpowiada on warstwie sieciowej modelu OSI. Trzeba też wiedzieć o tym, że protokół IP definiuje zasady, a ponadto sposoby postępowania urządzeń sieciowych w kwestii nawiązania połączenia, a dodatkowo utrzymania go. Do tego trzeba również doliczyć samą transmisję danych, która jest bardzo istotna. Warto wiedzieć, że protokół IP używany jest w praktycznie wszystkich rodzajach sieci. Bardzo często stosowany jest w sieci lokalnej oraz sieci internet. W praktyce okazuje się, że korzysta z niego każdy host. Komputer posiada swój własny, unikalny dla sieci adres IP, o czym nie każdy pamięta. Trzeba też zdawać sobie sprawę z faktu, że dane z użyciem protokołu IP transmitowane są w pakietach, czyli w paczkach danych. Nie jest to gwarancja do tego, że możliwe jest dotarcie do celu bądź stałe utrzymanie kolejności pakietów.
Jednakże pojawiają się sytuacje, iż odbiorca otrzyma kilkukrotnie taki sam pakiet z całej paczki danych, co zdarza się coraz częściej. Okazuje się, że pakiety docierają w nieco innej kolejności bądź niekiedy nie dotrą nigdy. Coraz częściej w celu zapewnienie odpowiedniej transmisji danych używa się wszelakie techniki w wyższej warstwie. Mowa tutaj na przykład o zastosowaniu protokołu TCP, co jest coraz powszechniejsze w obecnych czasach.
Przeczytaj również https://e-b4b.pl/co-to-jest-system-operacyjny-jakie-sa-jego-rodzaje/
Ping port
Bardzo dużo osób zastanawia się, jak wygląda sytuacja w przypadku pingu portu. Trzeba jednak wyjaśnić na początku to, że polecenie ping jest jednym z najczęściej stosowanych poleceń w celu badania sieci. Co istotne, jest dostępne w praktycznie wszystkich dostępnych systemach. Należy nadmienić, że nazwa polecenia pochodzi od dźwięku wydawanego przez sonar inspirowanego zasadą lokalizowania echa. Warto wiedzieć o tym, że polecenie ping przeznaczone jest do diagnozy wszelakich połączeń sieciowych, jednakże jego przeznaczone jest nieco szersze. W praktyce okazuje się, że oprócz sprawdzania, czy host jest dostępny, pozwala również dokonać wszelkie pomiary czasu odpowiedzi. Z tego powodu przy zastosowaniu takiej prostej komendy możliwa jest skuteczna weryfikacja tego, czy konkretny host jest dostępny. Można otrzymać uśredniony wynik na końcu, a ponadto ilość wysłanych pakietów czy odebranych, co jest bardzo istotne. Do tego istnieje możliwość weryfikacji utraconych pakietów.
Bardzo istotne jest również to, że ping złożony jest z pojedynczego pakietu. Nierzadko mowa tutaj o 32 bajtach, ale oferowane są również 56. Ping zawiera żądanie echa. Natomiast host, jeśli jest dostępny, odpowiada również pojedynczym pakietom. W tym przypadku trzeba powiedzieć o odpowiedzi echa. Warto wiedzieć o tym, że czas pingu mierzony jest obecnie w milisekundach. Jest to czas podróży w obie strony, żeby pakiet dotarł do hosta. Celem jest również to, że odpowiedź powróciła do nadawcy. Ping jest bardzo istotny w kwestii poruszania się po internecie.
Sprawdź także https://e-waluty.net.pl/eksperymenty-psychologiczne-ktore-pomogly-poznac-ludzka-psychike/