e-b4b.pl

Blog tematyczny o IT, Elektronice i Biznesie

BiznesTechnologia

Czy warto kupić telewizor do biura?

Czy warto kupić telewizor do biura?

Wiele firm inwestuje w swój rozwój technologiczny. Jednym z jego elementów są również ekrany, które umożliwiają wyświetlanie prezentacji, interesujących zdjęć z działalności naszej firmy czy wyników ekonomicznych. Do wielu miejsc lepiej będzie zakupić telewizor do biura niż projektor multimedialny. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania, tego dowiesz się z naszego artykułu.

Telewizor do biura – dla kogo?

W wielu firmach funkcjonują tablice ogłoszeń dla pracowników. Na nich najczęściej możemy znaleźć grafik pracy, bieżące ogłoszenia, regulaminy i inne ważne sprawy. Gdyby jednak zastąpić taką tablicę ogłoszeń ekranem. Da nam to oszczędność czasu i papieru. Jednym kliknięciem będziemy mogli wyświetlić grafikę z nowym ogłoszeniem na telewizorze. Taki telewizor może także posłużyć, zamiast projektora, w czasie szkoleń czy zebrań. W naszym biurze telewizor może pełnić funkcje informacyjną. Przedstawimy na nim naszym gościom oczekującym na spotkanie historię i bieżącą działalność firmy. Wszystko to można połączyć z relaksującą muzyką, która umili oczekiwanie.

Telewizor czy projektor – co sprawdzi się lepiej?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu naszym gościom oczekującym w biurze na spotkanie, na pewno lepszy będzie telewizor. Spowodowane jest to tym, że zazwyczaj taki obraz jest wyświetlany ciągle, nie będziemy przecież włączali obrazu w poczekalni w momencie, jak nasz gość już wszedł i czeka od kilku minut. To samo dotyczy pomieszczenia biurowego, w którym przebywają pracownicy. Tu też nie będziemy włączali specjalnie projektora na chwilę, aby przeczytać najnowsze ogłoszenia. Jeśli chodzi natomiast o sale konferencyjne, tu wybór jest dowolny. Gdy pomieszczenie jest niewielkie telewizor dobrze spełni swoją funkcję. Jednak przy większym pomieszczeniu lub auli, to projektor pozwoli nam wyświetlić obraz o większej przekątnej.

Warto także pamiętać, że koszty eksploatacji i zakupu telewizora często bywają niższe, niż w przypadku projektorów.

Jaki telewizor do biura wybrać?

Przy zakupie telewizora do biura wiele zależy od tego, w jakim pomieszczeniu ma on stać lub wisieć. Jednak myślę, że dla większości firm standardem będą telewizory o przekątnej 50-cali lub większe. Warto jednak pamiętać, że lepiej do mniejszych pomieszczeń wybrać mniejszy telewizor. Firmowe telewizory zazwyczaj będą ciągle włączone, dlatego warto zadbać o to, aby telewizory miały niskie zużycie energii. Trzeba również zwrócić uwagę na ilość złączy i technologie przesyłania obrazu. To szczególne ważne, gdy telewizor będzie nam służył do wyświetlania prezentacji i filmików promocyjnych. Ostatnia sprawa to design. Warto dobrać telewizor odpowiedni do naszego pomieszczenia. Zrezygnowałbym natomiast z ekranów zakrzywionych, może i wyglądają one ładniej, ale gdy siedzimy z boku, nie widzimy idealnie tego co jest na ekranie.

Telewizor do biura? Naszym zdaniem warto!

Przedstawiliśmy kluczowe zalety posiadania telewizora w biurze. Choć dla wielu wciąż lepszym rozwiązaniem może być projektor, który ze względu na możliwość przenoszenia jest bardziej mobilny. Jednak są sytuacje, w których to telewizor sprawdzi się dużo lepiej.

Udostępnij